suma: 0,00 zł do kasy

Lizawka Solna Lisal mikroelementy bydło owce 10 kg czerwona

Ilość ocen: 1 | 5
Cena: 16,50 zł 16.50
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość - +
Zyskujesz 1 pkt [?]
Producent: -
Kod produktu: AGR001156-C
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: natychmiast

Opis

Lizawka solna  Lisal M

Lizawka Solna Mineralna LISAL  otrzymywana jest ze zmielonej kłodawskiej naturalnej soli kamiennej na drodze prasowania, zawierającej szereg naturalnych makro i mikroelementów. Podstawowy rodzaj lizawki przeznaczony dla szerokiego spektrum zwierząt. Ze względu na specyfikę produktu zalecana dla zwierząt hodowlanych. Nie zawiera alergenów oraz środków spożywczych GMO (genetycznie modyfikowanych).

Stosowanie kłodawskich lizawek solnych zalecane jest ze względu na pogarszającą się zasobność gleb w mikroelementy.

Wyniki badań nad przyswajalnością mikroelementów z pasz przez przeżuwaczy wskazują, że jest ona niższa niż dotychczas sadzono, wynosi bowiem 50%. Należy więc uzupełniać deficyt mikroelementów przez skarmianie zwierząt lizawkami.

Lizawka przeznaczona dla rolnictwa, przede wszystkim są to lizawki solne dla zwierząt. Stanowią one źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Kłodawskie lizawki solne wzbogacone są o różne kompozycje mikroelementów. Ich stosowanie zaleca się ze względu na pogarszające się w naszym kraju zasobność gleb w mikroelementy.

Wyniki badań nad przyswajalnością mikroelementów z pasz przez przeżuwaczy wskazują, że jest ona niższa niż dotychczas sadzono, wynosi bowiem 50%. Należy więc uzupełniać deficyt mikroelementów przez skarmianie zwierząt lizawkami.

  • Wymiary w cm: 18 x 18 x 15
  • Waga: 10 kg

Zastosowanie:

Przeznaczone dla zwierząt hodowlanych:

  • bydło: cielęta powyżej 2 m-cy, jałówki i buhajki hodowlane, krowy, opasy, buhaje rozpłodowe;
  • zwierzyna płowa: w chowie wolnym, fermowym i ogrodach zoologicznych (jelenie, daniele, inne);
  • owce i kozy jagnięta i koźlęta odsadzone od matek, młodzież hodowlana i tuczona, owce i kozy matki, tryki i kozły rozpłodowe:

Przed podaniem należy usunąć etykietę umieszczona na lizawce. Kłodawskie lizawki solne należy skarmić na zasadzie dowolnego pobierania przez zwierzęta, poprzez ich ustawienie w miejscach dostępnych dla zwierząt. Lizawki solne pobierane są przez zwierzęta sposobem zlizywania powierzchni i krawędzi brykietów. W czasie skarmiania należy zapewnić dostęp zwierząt do wody. Skarmianie lizawkami odbywać się powinno w ciągu całego roku, co jest szczególnie ważne dla zwierząt, które w okresie lata przebywają na pastwiskach i nie otrzymują żadnych pasz treściwych lub w ograniczonych ilościach. Powoduje to zubożenie diety w składniki mineralne, które uzupełnić mogą zawartymi w lizawkach solnych minerałami. Również w okresie zimy przy skarmianiu okopowych oraz różnych produktów ubocznych przemysłu rolnego dodatki mineralne są bezwzględnie wskazane.

Skład chemiczny:

  • NaCl - 97% min
  • H2O - 0,5%max
  • Części nierozpuszczalne w wodzie – 3%max

O lizawkach solnych

Lizawki stanowią dla zwierząt źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Zwierzęta, ze względu na wysoką zawartość potasu w paszach objętościowych i ziarnie zbóż, przy niskiej zawartości sodu, posiadają deficyt pokarmowy sodu i chloru. Na deficyt ten narażone są głównie zwierzęta w okresie intensywnego wzrostu. Oba jony niezbędne są dla utrzymania równowagi jonowej płynów ustrojowych zwierząt. Produkowane przez Kopalnię Soli "Kłodawa" lizawki solne mineralizowane obok sodu i chloru zawierają kompozycję mikroelementów. Lizawki te są dedykowane zwierzętom o dużej wydajności lub poddawanym dużemu wysiłkowi fizycznemu. Intensywna produkcja zwierzęca powoduje wzrost zapotrzebowania organizmu zwierząt w składniki mineralne, których dostęp nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić w paszach w odpowiednich ilościach. Zastosowanie lizawek solnych umożliwia zwierzęciu intuicyjnie ich pobieranie w zależności od potrzeb, w odpowiednich ilościach z zawartości lizawki.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl