suma: 0,00 zł do kasy

Elektryzator akumulatorowy Lacme SECUR 200

sklep jeżdziecki sklep jeżdziecki sklep jeżdziecki sklep jeżdziecki sklep jeżdziecki Ilość ocen: 2 | 4.5
Cena: 895,00 zł 895.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość - +
Zyskujesz 89 pkt [?]
Producent: LACME
Kod produktu: 201-010-027
Dostępność: sklep jeździecki na wyczerpaniu
Wysyłka w: natychmiast

Opis

LACME SECUR 200 / 12V

Doskonały elektryzator francuskiej firmy Lacme. Elektryzatora bateryjno akumulatorowy zaprojektowany do pracy w ogrodzeniach wymagających dużej mocy impulsu. Najczęściej stosowany przez hodowców owiec lub koła łowieckie Elektryzator idealnie nadaje się do zasilania długich ogrodzeń montowanych w trudnych warunkach, w miejscach gdzie potrzebna jest odpowiednio duża siła impulsu. Elektryzator ten mocą konkuruje z wieloma elektryzatorami sieciowym, dlatego wykorzystywany jest do ochrony upraw przed zwierzyną dziką i do grodzenia pastwisk przed zwierzyną dziką. Wyposażone jest w zmiennik mocy i stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących zarówno oszczędność energii jak i skuteczność dozoru owiec i odstraszania zwierzyny dzikiej.  Za pomocą impulsu testowego o niskiej energii elektryzator wykrywa czy zaistniał kontakt na ogrodzeniu. Główny impuls jest wysyłany tylko wtedy, gdy pojawi się kontakt ze zwierzęciem.

 

CHARAKTERYSTYKA DZIAŁANIA

Mechanizm elektroniczny tego urządzenia jest całkowicie modułowy. Zastosowana technologia, zwana "niską impedancją", sprawia, że ogrodzenie pozostaje skuteczne nawet w wypadku upływu prądu (wskutek traw, które dotykają przewodów, uszkodzonych izolatorów...).

Urządzenie wyposażone jest w przełącznik mocy, który pozwala na regulowanie mocy w zależności od potrzeb (rodzaj zwierząt, długość ogrodzenia, izolacja, wilgoć...), a w szczególności na zmniejszenie poboru mocy od momentu zakończenia okresu tresury zwierząt. Każdy z 10 zakresów na jego podziałce odpowiada około 10% zakresu energii, którą obejmuje przełącznik.

Na przedniej ścianie elektryzatora umieszczony jest wielofunkcyjny wskaźnik kontrolny, który informuje o dobrym funkcjonowaniu w trakcie każdorazowego przepływu impulsu. Powyższa lampka kontrolna o 3 kolorach (zielony, pomarańczowy, czerwony) pozwala również kontrolować naocznie stan rozładowania zasilania (bateria, akumulator). Takiej kontroli można również dokonać z bliskiej odległości przy pomocy kieszonkowego testera BIP CONTROLE. Zawsze należy przystępować do ponownego naładowania akumulatora jak najszybciej po zaświeceniu się kontrolki na kolor czerwony. W przypadku zasilania baterią, z wymianą można poczekać do całkowitego rozładowania.

W sytuacji gdy źródło zasilania jest bliskie rozładowaniu, technologia ACCU PROTECT przełącza automatycznie urządzenie na tryb ECO 1/5.

Parametry urządzenia:

 • Napięcie szczytowe: 15 000 V
 • Energia wyjściowa zmienna: 330 do 2000 mJ (12 V) / 330 do 600 mJ (9 V)
 • Zasilanie: 12V (zalecane) - 9V
 • Pokrętło regulacji
 • Ilość impulsów na minutę: około 40
 • Czas trwania jednego impulsu: około 1/1000 s
 • Wymiary: Długość x szerokość x wysokość (około): 38 x 22 x 39 cm
 • Waga (około): 3,5 kg pusty, około 16 kg z akumulatorem
 • Obudowa chroniąca przed rozpryskiwaniem wody
 • Test zasilania 3-kolorowy
 • Funkcja Eco 1/5
 • Accu’Protect
 • Kompensator zużycia baterii
 • Odzyskiwacz energii
 • Zgodny z Bip’controle
 • Zacisk do podłączenia panela słonecznego
 • Gwarancja: 36 miesięcy

SECUR 200 jest elektryzatorem do ogrodzeń pastwiskowych o zasilaniu uniwersalnym przez :

 • akumulator 12 V (ołowiowy o odpowiednim formacie)
 • akumulator 12 V (ołowiowy o odpowiednim formacie) i zasilacz sieciowy (do wyboru) wyłącznej produkcji LACME.
 • zasilacz sieciowy (do wyboru) wyłącznej produkcji LACME
 • baterię 9 V (w tym wypadku używanie zasilacza sieciowego jest zabronione).

Jedynie zasilacz sieciowy wyłącznej produkcji LACME jest jako jedna z opcji dopuszczony do stosowania z tym elektryzatorem. Podłączanie tego elektryzatora do jakiegokolwiek innego zasilacza sieciowego jest surowo zabronione ze względów bezpieczeństwa. Zasilacz sieciowy produkcji LACME nie może być stosowany z innymi elektryzatorami dostępnymi na rynku ani też ze starszymi i/lub innymi elektryzatorami firmy LACME nie przewidzianymi do tego celu.

Elektryzator SECUR 200 spełnia wymogi europejskich norm bezpieczeństwa i posiada homologację Francuskiego Ministerstwa Rolnictwa. Urządzenie odpowiada wymaganym normom Unii Europejskiej (CE) i jest sprawdzane wg europejskich standardów.

Odkryj nowy wymiar mobilnej ochrony dla Twojego terenu dzięki Elektryzatorowi Akumulatorowemu Lacme SECUR 200. Ten zaawansowany system zapewnia niezawodne i przenośne zabezpieczenie, umożliwiając swobodne przemieszczanie się bez utraty mocy. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują elastycznego i skutecznego systemu ochrony.

Korzyści:

 1. Mobilność i Łatwość Użycia: Lacme SECUR 200 to przenośny elektryzator akumulatorowy, który umożliwia łatwą zmianę lokalizacji zabezpieczenia według potrzeb, bez konieczności instalacji stałych struktur.

 2. Efektywna Ochrona Terenu: Pomimo swojej kompaktowej formy, Elektryzator Lacme SECUR 200 oferuje skuteczną ochronę terenu, dzięki solidnemu wyjściu impulsu, zapewniając bezpieczeństwo zwierząt hodowlanych i mienia.

 3. Długi Czas Pracy na Akumulatorze: Zintegrowany akumulator pozwala na długi czas pracy, co sprawia, że Lacme SECUR 200 jest idealnym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie trudno dostępne jest źródło zasilania.

 4. Regulacja Mocy Impulsu: Elektryzator ten umożliwia dostosowanie mocy impulsu do konkretnych potrzeb obszaru, minimalizując stres dla zwierząt i zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę.

 5. Niezawodność i Trwałość: Lacme SECUR 200 został zaprojektowany z myślą o trwałości i niezawodności, aby sprostać wymaganiom użytkowników, zapewniając nieprzerwaną ochronę.

 6. Zdalne Zarządzanie: Niezależnie od tego, gdzie się znajdziesz, Elektryzator Lacme SECUR 200 oferuje zdalne zarządzanie, umożliwiając kontrolę nad zabezpieczeniem terenu z wygodnego miejsca.

 

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

profiter do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl