suma: 0,00 zł do kasy
Pastuch dla owiec – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W profesjonalnej hodowli owiec podstawą jest zapewnienie im bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków do życia. Nowoczesny wypas tych zwierząt jest niemal bezobsługowy. Zapewnia to pastuch dla owiec, który zabezpiecza zwierzęta przed oddalaniem się od stada. Jest także skuteczną ochroną przed niebezpiecznymi drapieżnikami. Odpowiednio dobrany, zapewni skuteczną ochronę Twojego stada. Dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze, o tym sprytnym, ułatwiającym życie, urządzeniu!

Jak dobrać pastuch elektryczny?

Jeśli w swoim stadzie posiadasz dorosłe owce, zadbaj o dużą liczbę mocnych przewodów. Optymalna liczba linii w ogrodzeniu elektrycznym to 4, o napięciu 7 000 V. Najniższa linia powinna być umiejscowiona średnio 35 cm od podłoża, kolejna 55 cm, 80 cm i 95 cm. Im większa ilość oraz zagęszczenie, tym lepiej. Skutkuje to oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa.

Idealny elektryzator

Jaki elektryzator wybrać? Optymalnym wyborem będzie ten uniwersalny, ze względu na możliwość zasilania go z kilku źródeł. Pamiętaj, że moc urządzenia powinna wynosić minimum 2,5 Dżula energii stałej. W przypadku wypasania owiec w miejscach zasobnych w dużą ilość promieni słonecznych warto rozważyć zakup elektryzatora solarnego. To bardzo ekonomiczna i jak najbardziej ekologiczna opcja.

Zimą, ciało owiec zostaje pokryte grubą warstwą wełny, która nie przewodzi prądu elektrycznego. Pamiętaj, że w tym okresie należy zwiększyć jego moc w urządzeniu.

Przed czym chroni pastuch dla owiec?

Wypas owiec na pastwiskach, halach i różnych niedostępnych terenach, wymaga odpowiedniej ochrony. Czyha na nie wiele niebezpieczeństw w postaci drapieżnych zwierząt. Które z nich mogą zaatakować stado? Wilki, lisy, a nawet dzikie psy. Szczególną ochronę należy zapewnić jagniętom, gdyż to właśnie one najczęściej padają ich łupem. Ich niewielkie rozmiary oraz niepokorność sprawiają, że są łatwym celem.

Jak chronić jagnięta?

Aby zabezpieczyć jagnięta przed atakami drapieżników, warto zadbać o ich wzmożoną ochronę. W obrębie pastwiska stwórz im dodatkowe, wytyczone pole. Zabezpiecz je elektryzatorem o zwiększonej mocy (np. 10 000 V).

Wybierz idealny pastuch dla owiec

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań pastucha elektrycznego dla swojego stada, przejrzyj ofertę naszego sklepu. Znajdziesz w niej sprawdzone urządzenia wysokiej klasy, wyłącznie od sprawdzonych producentów. Dysponujemy wszystkimi rodzajami pastuchów – uniwersalnymi, sieciowymi i bateryjnymi. U nas zaopatrzysz się również w pozostałe akcesoria, niezbędne przy wygradzaniu pastwiska: druty, paliki, izolatory, taśmy i wiele innych.

profiter do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl