suma: 0,00 zł do kasy
Pastuch dla koni – jak go zbudować, by spełniał swoje zadanie?

Konie to zwierzęta wysoce wrażliwe na impulsy elektryczne. Dlatego budując pastuch dla koni, należy mieć to na uwadze. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego elektryzatora zasilającego, który generuje impulsy na odpowiednim poziomie. Tak, aby pastuch spełniał swoje zadanie, jednocześnie nie wyrządzając koniom krzywdy. Dowiedz się, jak zbudować idealne ogrodzenie dla tych dostojnych zwierząt!

Grunt to dobry plan!

Jeśli planujesz budowę pastucha dla koni, powinieneś zacząć od stworzenia planu oraz dokonania odpowiednich pomiarów. Zastanów się również, skąd będziesz czerpać energię dla elektryzatora. Jeśli w miejscu ogrodzenia nie będzie dostępu do sieci, nic straconego! W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór urządzeń zasilanych bateryjnie, akumulatorowo, a nawet solarnie. Możesz wybierać także spośród elektryzatorów sieciowych oraz uniwersalnych.

Pastuch dla koni składa się również z linii, palików i akcesoriów, które łączą wszystkie części i tworzą kompletne ogrodzenie.

Jaki elektryzator wybrać?

Aby pastuch dla koni spełniał swoją funkcję, należy dobrać do niego odpowiedni i wydajny elektryzator – serce całego ogrodzenia. Jego optymalna moc powinna wynosić 1,5 Dżuli. Jaki rodzaj urządzenia wybrać? W miejscach, bez dostępu do sieci, sprawdzą się te, zasilane bateryjnie / akumulatorowo. Dla wydłużenia czasu ich działania warto wybierać modele z możliwością podłączenia paneli słonecznych.

Regulacja energii impulsów elektrycznych

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy doborze idealnego elektryzatora dla koni? Przede wszystkim na możliwość regulowania energii impulsów elektrycznych. Powinien on generować krótkie (co ok. 1,10 sek.) impulsy elektryczne. Dzięki temu pastuch dla koni spełni swoją funkcję, bez wyrządzania szkody dla zwierząt.

Linia pastucha elektrycznego dla koni

Konie to duże zwierzęta, które dodatkowo potrafią świetnie przeskakiwać przez przeszkody. Łatwo się domyślić, że potrzebują one najwyższych z możliwych palików ogrodzeniowych i wysoko poprowadzonych linii. Optymalnie jest umieścić je na dwóch poziomach: 60 cm i 120 cm od ziemi. Dobrym rozwiązaniem jest też użycie trzech linii, odpowiednio na wysokościach: 50 cm, 95 cm i 140 cm.

W przypadku koni rekomendujemy stosowanie taśm lub lin przewodzących. Są grubsze niż drut czy plecionki i – co za tym idzie – bardziej widoczne. Zwierzęta szybciej nauczą się i dostrzegą, żeby nie zbliżać się do ogrodzenia.

Niezbędne akcesoria do pastuchów elektrycznych

Aby móc stworzyć ogrodzenie z prawdziwego zdarzenia, będziesz potrzebować dodatkowych elementów. Prócz elektryzatorów, palików i linii elektrycznej, przydadzą się także izolatory, napinacze, łączniki i inne akcesoria. Wszystko, co potrzebne, znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

profiter do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl