suma: 0,00 zł do kasy
Opłacalna hodowla zwierząt: jak sprostać oczekiwaniom rynku?
Opłacalna hodowla zwierząt: jak sprostać oczekiwaniom rynku?

Choć nie jest to zadanie łatwe, to zagraniczne przykłady dowodzą, że zmiana to klucz do sukcesu! Przyjrzyjmy się temu, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, by zadbać o opłacalność hodowli.

 Postaw na jakość I dobrostan!

 

Zarówno przepisy, jak i konsumenci przywiązują coraz większą wagę do jakości produktu i dobrostanu zwierząt hodowlanych. Z tego względu zmiany w tym zakresie wydają się niezbędne dla opłacalności hodowli. Wśród kluczowych wskaźników wymienia się między innymi kwestię ekonomicznego i efektywnego żywienia, odpowiedniego utrzymania i metrażu kojców oraz dbałości o prawidłowe zagęszczenie i mikroklimat.

 

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie budynków inwentarskich

 

Chów zgodny z zasadami dobrostanu zwierząt to zagadnienie, które budzi kontrowersje i niekiedy uważane jest za wymysł Unii Europejskiej. Warto jednak zaznaczyć, że odpowiednie utrzymanie zwierząt ma kluczowe znaczenie dla opłacalności hodowli. Optymalne warunki wpływają między innymi na komfort, brak agresji, prawidłowe przyrosty i mniejsze zagrożenie chorobami. Warto zadbać np. o odpowiednie systemy żywienia, stosowanie dodatków paszowych oraz regularną dezynfekcję pomieszczeń. To aspekty, które mogą okazać się niezwykle ważne dla poprawienia prewencji i ograniczenia kosztów leczenia.

 

Opłacalna hodowla? Ogranicz straty!

 

Czy wiesz, że straty związane z żywieniem i pojeniem zwierząt w polskich gospodarstwach sięgają aż 20%? Wynika to z faktu, że nieodpowiednia organizacja karmienia sprawia, że pasze spadają z karmideł i stają się odpadem. Modernizacja takiego systemuto prosty i skuteczny sposób na poprawę opłacalności hodowli.

 

Analizuj wskaźniki i dokumentację

 

Pamiętaj, że prowadzenie hodowli „na oko” nie należy do dobrych praktyk. Jeśli zależy Ci na tym, by poprawić opłacalność hodowli i wdrażać zmiany, które będą istotne z perspektywy ekonomicznej, zwracaj uwagę na dokumentację i uwzględnione w niej wskaźniki. To właśnie one są cennym źródłem informacji o tym, które aspekty nie działają tak, jak powinny.

 

Jak widzisz, istnieje wiele kwestii, które mają wpływ na opłacalność hodowli. Jednym z ważnych aspektów jest niewątpliwie organizacja budynków inwentarskich. Jeśli zależy Ci na tym, by była efektywna, sprawdź ofertę naszego sklepu. Znajdziesz w nim wiele funkcjonalnych akcesoriów i preparatów, które pomogą zadbać o codzienny komfort zwierząt i ich opiekunów.

 

 

 

 

 

profiter do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl