suma: 0,00 zł do kasy
Hodowla krów mlecznych przy wsparciu pastucha elektrycznego — czy to dobry pomysł?

Hodowla krów mlecznych to bardzo wymagające zajęcie. Żeby się do niego prawidłowo zabrać, musisz posiadać pokaźny areał pastwisk, budynki gospodarcze i sporo sprzętu rolniczego. Opłacalność takiej inwestycji wiąże się z wieloma czynnikami. Jednym z najważniejszych jest bezpieczeństwo zwierzyny na wypasie. Jak je podnieść? Czy technologia daje jakieś rozwiązania?

Pastuch elektryczny — wsparcie przy hodowli krów mlecznych

Jednym z rozwiązań chroniących zwierzęta na wypasie jest pastuch elektryczny. Nowoczesne instalacje są doskonale przystosowane do różnych ras i dzięki temu możesz z nich korzystać bezpiecznie. Dzięki takiemu urządzeniu odstraszysz dziką zwierzynę, ludzi, a także zmusisz swoje stado do trzymania się granic wyznaczonych przez ciebie. Zwierzęta szybko uczą się, żeby nie zbliżać się do płotu, więc po pewnym czasie nie będą poddawane jego działaniu. Ponadto hodowla krów mlecznych dzięki temu stanie się łatwiejsza.

Pastuch elektryczny a deszcz? Czy to bezpieczne?

Takie instalacje dobrze znoszą wilgotność. Musisz jedynie zabezpieczyć kluczową instalację, czyli elektryzator i przewody. Ten pierwszy jest zwykle przystosowany i osłonięty. Natomiast przewody powinny być umocowane na słupkach za pomocą haków z izolacją. To zabezpieczy je przed niepożądanym zamknięciem obwodu. Te rozwiązanie będzie również wtedy bezpieczne dla twojej hodowli krów mlecznych. Musisz jedynie zadbać o prawidłową instalację narzędzia.

Hodowla krów mlecznych na otwartej przestrzeni — co jest jeszcze istotne?

Podczas hodowli krów mlecznych na pastwisku musisz pamiętać, że takie zwierzęta także potrzebują pomieszczenia gospodarczego. Szczególnie przydaje się podczas zimnych miesięcy. Warto też zatroszczyć się, żeby wycielenie krów nastąpiło na początku wiosny. Wtedy mleko będzie zdecydowanie lepszej jakości.

profiter do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl