Żel antybakteryjnydo dezynfekcji rąk przeciw Ex-Bacteria 75 ml

ex bacteria 50 ml.jpg
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: natychmiast
Cena: 35,00 zł 35.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: AGR000890

Opis

ŻEL ANTYBAKTERYJNY EX-BACTERIA ŻEL 75 ML

EX-BACTERIA to bakteriobójczy żel do higienicznej dezynfekcji rąk. Przyjemny w użyciu, nawilżający preparat, który szybko oczyszcza i dezynfekuje skórę, nawet w przypadku braku dostępu do bieżącej wody. Żel do rąk spełnia wymagania norm europejskich dotyczących skuteczności preparatów dezynfekcyjnych. Wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do szczepów wzorcowych : pałeczka ropy błękitnej, gronkowiec złocisty, bakterie kałowe np. Escherichia coli. Skuteczny w walce z ASF, KORONAWIRUSEM, a także przeciw wirusowi HIV, HSV, wzw B i innym wirusom lipofilnym.

JEDEN Z NIELICZNYCH NA POLSKIM RYNKU, KTÓRY POSIADA PEŁNĄ DOKUMENTACJĘ W TYM POZWOLENIE MINISTRA ZDROWIA: nr 4369111 na obrót produktem biobójczym Ex - Bacteria i pozwolenie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,Wyrobów Medycznych i Produkt w Biobójczych.

Przeznaczenie

Preparat do rąk Ex-Bacteria to przyjemny w użyciu, nawilżający preparat, który poza działaniem oczyszczającym jest skutecznym środkiem niszczącym mikroorganizmy. Preparat do rąk Ex-Bacteria spełnia wymagania norm europejskich dotyczących określenia działania dezynfekcyjnego preparatu.

Zgodnie z PN-EN 1276 i PN-EN 1500 preparat do rąk Ex-Bacteria wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do szczepów wzorcowych: Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Enterococcus hirae w czasie kontaktu 30 sek. w temp. 20°C.

Oznacza to, że preparat do rąk Ex-Bacteria jest bardzo skuteczny również na inne skażenia mikrobiologiczne. Alkohole są powszechnie stosowane jako składniki preparatów dezynfekcyjnych używanych w higienicznym i chirurgicznym myciu rąk, do odkażania skóry oraz do dezynfekcji powierzchni i sprzętu medycznego.

Odpowiednio dobrany skład Ex-Bacteria i zawarty w nim alkohol etylowy wskazuje na skuteczność między innym przeciw wirusowi HIV, HSV, wzw B i innym wirusom lipofilnym.

Specyficzny mechanizm działania alkoholi polega na uszkodzeniu błony i szybkiej denaturacji białek, interferuje z metabolizmem komórki doprowadzając do jej trwałego uszkodzenia. Biorąc pod uwagę, że wirus ptasiej grypy A/H5N1 i świńskiej grypy A/H1N1 należą do wirusów z grupy lipofilnych – dosyć łatwo ulegających inaktywacji czynnikami chemicznymi – preparat do rąk Ex-Bacteria można uznać za skuteczny środek zapobiegawczy przed ich rozprzestrzenianiem się.

Preparat Ex – Bacteria posiada pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym nr 4369/11, w kat I, gr. 1.

Sposób użycia

Ok. 3 ml żelu (połowa łyżeczki do herbaty) nanieś na ręce, rozsmarować i odczekać 30 sekund. Czynność powtórzyć. Nie wymaga spłukiwania, wystarczy odczekać aż odparują lotne składniki. Okres od zastosowania do uzyskania skutku biobójczego to 60 sekund. Postać: klarowny, lejący żel o przyjemnym zapachu pH 5,0 – 6,0

Galeria produktu

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl