Opis
OPIS PRODUKTU:
KOMPLETNY ZESTAW NA KUNY
Prezentujemy Państwu kompletny zestaw ogrodzenia elektrycznego przeciw kunom, który skutecznie pozwala zabezpieczyć poddasze gospodarstw domowych jak i budynków użyteczności publicznej. Bariera elektryczna do montażu na rynnach i rurach odprowadzających przeciw kunom w domach. Urządzenie zabezpiecza budynek przed wspinaniem się kun na dach. Kuna domowa jest w stanie przecisnąć się niemal przez każdy otwór. Szuka schronienia w ciepłych i suchych miejscach jakimi są np. podbitki na poddaszu wypełnionych włóknem szklanym lub w ścianach pomiędzy murem a płytami kartonowo - gipsowymi. Gdy zwykłe środki zawodzą należy zamontować ochronę zewnętrzną, do której idealnie nadaje się prezentowany system odgrodzenia elektrycznego na rynny. Po wejściu kuny na rynnę spotyka się z barierą elektryczną w postaci impulsu elektrycznego o maksymalnej energii impulsu 2,4 J. Szkodnik po kontakcie z odgrodzeniem rynnowym nabiera respektu przed próbą kolejnego wejścia, a najczęściej całkowicie rezygnuje z kolejnej próby.
W skład zestawu wchodzi:
- Elektryzator sieciowy Pomelac EBS 872/M1
- Drut ocynkowy (szpula) fi 1,2 mm - 200 metrów,
- opaska rynnowa - 4 szt,
- przewód podłączeniowy podwójnie izolowany 20.000 V - 25 metrów,
- złączka CLIP do drutu i plecionki 5,5 mm - 24 szt,
- izolator do metalu z metrycznym gwintem M6 - 20 sztuk,
- nasadka mocująca izolator M6 do opaski ślimakowej lub rynny - 20 sztuk,
- podkładka do nasadki mocującej - 20 szt,
- nakrętka - 20 szt
Zestaw jest przygotowany na standardowy dom z dachem w kształcie koperty- 4 rynny spustowe. Oczywiście możemy dowolne konfigurować zestaw w zależności od potrzeb.
UPROSZCZONY MONTAŻ PASTUCHA
Podczas montażu należy pamiętać aby prowadzić linkę zarówno w uchwytach izolatorów oraz na ich stalowych trzpieniach. Następnie zadbać, żeby została ona odpowiednio naciągnięta, aby nie dotykała drugiej, ponieważ są one dwoma przeciwnymi biegunami. Linkę stalową należy zmocować zgodnie z zaleceniami producenta i lekko napiąć, tak aby nie zwisała. Należy sprawdzić czy linka ze stali nierdzewnej nie dotyka żadnych przedmiotów metalowych domu jak np: metalowych części rynny, piorunochronów, metalowych części drzwi. Obie linki metalowe nie mogą się też w żadnym miejscu wzajemnie dotykać, ponieważ spowoduje to zwarcie.
Celem jest takie równoległe ułożenie nierdzewnych linek, aby kuna wspinająca się na dach dotknęła ich obu i została odstraszona silnym impulsem elektrycznym. Ponieważ przewody elektryczne są montowane na rynnach i kuna która je ewentualnie dotknie nie ma połączenia z ziemią, kontakty generatora wysokiego napięcia nie muszą być uziemione.