suma: 0,00 zł do kasy

HorseLinePro Respirol na układ oodechowy 600g

Ilość ocen: 0 | 0
Cena: 99,00 zł 99.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość - +
Zyskujesz 9 pkt [?]
Producent: HorseLine
Kod produktu: AGR001310
Dostępność: tymczasowo niedostępny

Opis

OPIS PRODUKTU:

W 100% naturalny suplement diety, który skutecznie neutralizuje zarodniki pleśni i toksyczne produkty przemian bakteryjnych, które są jedną z najczęstszych przyczyn niewydolności oddechowej i alergii koni w stajni. Preparat przeznaczony do neutralizacji czynników chorobotwórczych rzutujących na niewydolność układu oddechowego koni. Respirol aktywnie wiąże zarodniki mykotoksyn z najbliższego otoczenia (ściółka, pasza), które są jedną z najczęstszych przyczyn niewydolności układu oddechowego wśród koni utrzymywanych w stajni.

Preparat wspiera kondycję i wydolność koni roboczych oraz produkcyjność klaczy hodowlanych. Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach in vivo i in vitro.

Skład:  oczyszczony i aktywowany glinokrzemian, pochodne ścian komórkowych drożdży, substancje fitogeniczne.

Składniki analityczne: Lizyna 0,26%, Metionina 0,05%, Wapń 2,5%, Fosfor 0,15%, Sód 0,1%, Magnez 0,48%, Popiół 60%

Opakowanie 600g wystarcza na 30 dni.

Dawkowanie:

Przykładowy sposób podania: do Shake's HorseLine (½ objętości Shakera) wlać 300 ml zimnej lub ciepłej wody. Następnie dodać odmierzoną ilość preparatu i energicznie wstrząsnąć (około 20 sek.)   Powstały roztwór należy wykorzystać do zwilżenia paszy lub przelać ją do konewki, dodać 2 litry świeżej, zimnej wody, a następnie wymieszać paszę i ściółkę. Preparat można podawać również bez wody (na sucho) po wymieszaniu z koncentratem.

Dlaczego Respirol? Do produkcji tego preparatu użyto w 100% naturalnych suplementów diety. Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach in vivo i in vitro.

Czym są mikotoksyny/mikotoksyny?

Są to wtórne metabolity grzybów toksynogennych – grzybów pleśniowych, grzybów czarnych i grzybów niedoskonałych. Mogą powstawać zarówno podczas wzrostu roślin na polach, jak i podczas przechowywania. Wywołują mało specyficzne objawy, co utrudnia diagnostykę. Szkodliwy wpływ mykotoksyn na organizm konia:

  • upośledzają układ odpornościowy – mogą powodować reakcje alergiczne
  • prowadzą do niewydolności oddechowej
  • wpływają na układ pokarmowy
  • mogą powodować trwałe zmiany w wątrobie i nerkach
  • mogą upośledzać układ rozrodczy
  • powodować dysfunkcje układu nerwowego
  • w skrajnych przypadkach prowadzić do śmierci

Jak działa Respirol?

Zawarty w produkcie glinokrzemian ma działanie adsorpcyjne, dzięki czemu mykotoksyny są wchłaniane z otoczenia do jego porowatej struktury dzięki różnicy potencjałów elektrycznych. Ograniczają również ilość toksycznych związków amoniaku wokół konia. Drożdże prowadzą do mikrobiologicznego rozkładu toksyn bakteryjnych i grzybiczych. Substancje fitogeniczne mają korzystny wpływ na przewód pokarmowy oraz działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl